Share  

Sizce okullarda dağıtılan tablet bilgisayarlar faydalı oldu mu?

Sınavlara Hazırlık Süreci -1

annebabaokulu.net
 
etiketler: ygs-lys ales, dgs, kpss, yds, teog merkezi sınavlar, merkezi yazılılar için tavsiyeler, nasıl çalışılır, sınavlara hazırlık süreci, üniversite sınavı nasıl hazırlanılır, çalışma stratejileri
 
Sınavlara hazırlananlar, girecekleri sınavın aynı zamanda bir taktik sınavı olduğunu unutmamalıdır. Herkesin kendisine özel taktikleri olabileceği gibi bazı ortak taktikler de bulunmaktadır. Bunlardan bazıları:
 
İyi bir şekilde motive olabilmek için hedefinizi belirleyiniz ve hedefinizdeki bölümü kazanmak için yaklaşık kaç net yapmanız gerektiğini öğrenin. Böylece çalışmalar sonuca yönelik olacaktır.
 
Deneme sınavlarında çözüme hangi testten başlanacağı, her teste ne kadar süre ayrılacağı belirlenmelidir. Bunun için de deneme sınavları, gerçek sınavmış gibi algılanmalıdır. Her denemenin sonunda yanlış ve boş sorularınızı kontrol edin. Aynı eksiklerle sınavlara girmeye devam ederseniz aynı sonuçları almaya devam edersiniz.
 
Sınav yaklaştıkça genel tekrarlar daha çok önem kazanır.  Bu yüzden tüm sınav konularını sınavdan en az 2 ay önce bitirip tekrarı hedefleyin. Ayrıca sınava yakın bir süre içinde formüllerin tekrar edilmesinin çok yararlı olacağı unutulmamalıdır.
 
Bilinen bir şeyin başkasına anlatılması en etkili öğrenme yöntemdir. Anlaşabileceğiniz arkadaş veya arkadaşlarla bir araya gelinerek böyle bir çalışma yapılabilir. Böylece büyük bir fark yaratmış olursunuz.
    
yazının devamı için tıklayınız