Share  

Sizce okullarda dağıtılan tablet bilgisayarlar faydalı oldu mu?

annebabaokulu.net
 
Geliştirici Oyun Örnekleri
 
Hazırlayan: Demet AKCAN
 

Benim çocuk büyüyünce, bilgisayara da merak salınca, yaşına göre geliştirici olmasını tercih ettiğimiz oyunlar, uygulamalar oynasın istedik. Ancak zamanla farkettik ki çocuk oyunlarında (5 yaş altı kategorisinde) istedigimiz şekilde oyun bulmak zor ve bulabildiğimiz nadir oyunlar da Türkçe değil. Çocuk zamanla "siyah araba" yerine "black car" gibi şeyler demeye başladı. Bu sorunu ortadan kaldırmak için bari istediğimiz oyunu kendimiz yapalım dedik. Eşimle birlikte amatörce oyunlar yaptık.
 
Oyunlarımız ÜCRETSIZ ve indirmesi çok kolay, aşağıdaki linklerden hemen indirebilirsiniz.
 
Eşim bilgisayar mühendisi olduğu için programlarını yazdı ben de çizimleri ve seslendirmeleri yaptım. Oyunları bir inceleyip uygun bulduysanız paylaşabilirsiniz... Bizim gibi çocuğunun doğru Türkçe konuşmasına önem veren ve okul öncesi çocuklara uygun oyun arayan veliler olabilir...

Başta tüm anneler olmak üzere herkese sevgiler...

Demet Akcan
 
OYUNLARIN LİNKLERİ
 
2)
SU VE HAYAT
Okul Öncesi Oyunlar serimizin ikinci oyunu olan Su ve Hayat'ı Android cihazlarınıza Google Play'den ücretsiz indirebilirsiniz.
https://play.google.com/store/apps/details?id=com.Akcan.SuveHayat&hl=tr  
 
1)
MEVSİMLER
Okul Öncesi Oyunlar serimizin birinci oyunu olan MEVSİMLER'i Android cihazlarınıza Google Play'den ücretsiz indirebilirsiniz.
https://play.google.com/store/apps/details?id=com.Akcan.Mevsimler