Neden Sanat Eğitimi

  • 21 Nisan 2018
  • 500.373 kez görüntülendi.
Neden Sanat Eğitimi

annebabaokulu.net

Mutlu Bireyler: Sanat, insan hayatını güzelleştirir; duygu ve düşünceleri ifade etmek için kişiye fırsatlar sunar. Başlı başına bir terapi olan sanatsal uğraşlar, kişinin kendisini ve diğer insanları anlamasına katkı sunar. Okulda ve okul dışı zamanlarda çocuğunuzun sanatsal faaliyetlerini destekleyerek, daha mutlu yetişkinlere dönüşmelerine yardım edin!

Bilimsel Başarı: Kişinin sanata olan ilgisi ve yatkınlığı, mesleğine diğerlerinden daha farklı bir gözle bakmasını ve uygulamasını sağlar. Sanat ve müzikle ilgilenmek, kişinin matematiksel ve bilimsel çalışmalardaki başarısını da artırır.

Öfkeden Çözüme: Kişinin uğraştığı herhangi bir sanat; okumayı, gezmeyi, öğrenmeyi, düşünmeyi, sorgulamayı da beraberinde getirir. Yeni insanlarla tanışarak, farklı sanatçıların eserlerini görerek, insan daha özgür düşünür ve olaylara farklı açılardan yaklaşıp yeni çözümler üretir.

İç Zenginlik: Eğitimde sanat sevgisinin tohumları atılırsa, bazıları sanatçı olup değerini bulurken, bazıları da sanat sayesinde içsel zenginliklerini artırma şansı bulur.

annebabaokulu.net

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ