Sağlık İçin Pratik Bilgiler

  • 25 Eylül 2007
  • 452.597 kez görüntülendi.
Sağlık İçin Pratik Bilgiler

Sabahları yorgun kalıyorsanız vücudunuzu toksinlerden arındırmak için bir bardak limonlu ılık su içebilirsiniz.

Diş etlerinizi güçlendirmek için küçük taneli tuzları diş fırçanızın üzerine koyun. Daha sonra da diş etlerinize kadar dişlerinizi fırçalayın. Veya bir çay kaşığı karbonat ve bir çay kaşığı tuzu bir bardak suda karıştırarak gargara yapın.

Dişlerinizi doğal temizleyin: Çileği ezin diş fırçanızın üzerine koyun diş etlerinize kompres yapın. Sonra dişlerinizi fırçalayın.

Ağız kokusuna neden olan yiyecekleri tükettikten sonra biraz maydanoz veya kahve çekirdeği çiğnemek hoş bir ağız kokusuna sahip olmanıza yardımcı olacaktır.

 

Eğer ayaklarınız çok hassas ise, sıcak havalarda şikayetleriniz artıyorsa, her sabah bir kaç damla zeytinyağı ile ovalayın.

 

Dirsek ve topuklarınızın sertleşmesini istemiyorsanız, bir dilim limon ile ovun. Böylece yumuşacık olacaklardır.

Mide ve bağırsak kaynaklı ağız kokuları için; Bir yudum elma sirkesine bir kaç damla limon sıkın, bir kaç gün tekrarlayın.

Arı, sivrisinek sokmalarına karşı; Kesme şekeri hafif ıslatın sokulan kısmın üzerine hafifçe bastırın zehir’i alır ve kaşınmayı şişmeyi önler.

Sivrisinekleri yanınızdan uzak tutmak için sarımsak yiyin. Odanızın bir köşesine koyacağınız fesleğen demeti de sivrisinekleri uzak tutacaktır.

 

Eğer ayaklarınız çok ısınıp şişiyorsa onları saatlerce sıcak suda bekletmeyin, aksine kolonya ile ovalayın.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ